Жителі Кролевеччини хочуть створити єдину територіальну громаду

Про це губернатору Миколі Клочку доповів голова Кролевецької райдержадміністрації Олег Кучерявий, аналізуючи стан розвитку ввіреної йому території.

За словами керівника району, працює робоча група з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання громад у районі, де планують створити єдину Кролевецьку об’єднану територіальну громаду.

На переконання голови облдержадміністрації, ключовими питаннями спроможності об’єднаних громад є налагодження земельних взаємовідносин та дорожня інфраструктура. Але в той же час розмір орендної плати за земельні ділянки в районі – у середньому 2,6% при обласному показнику – 4,2%. Це один із найнижчих показників в області, тому необхідно активізувати роботу щодо перегляду відсоткових ставок плати за паї.

Району також потрібно мобілізувати місцеві фінансові ресурси для проведення ремонту доріг на умовах співфінансування. Наразі залишок коштів з державного бюджету по Кролевецькому району становить майже 1,5 мільйона гривень, але місцевих коштів не виділено жодної копійки. «Зверніть увагу, у району є шанс отримати гроші з держбюджету, тому потрібно залучати на умовах співфінансування всі наявні місцеві ресурси. Для прикладу візьміть досвід інших районів, де є співпраця влади та інвесторів, зверніться за допомогою до сільгоспвиробників, промислових підприємств», – акцентував увагу місцевих керівників Микола Клочко.