Жителі Роменщини звели пам’ятник жертвам голодомору всупереч забороні сільського голови

Побудували монумент мешканці села Малярівщина, що на Роменщині, за власний кошт і, можна сказати, власними руками. На його відкриття на місцеве кладовище зійшлися чи не всі селяни. Представники Роменського духовенства освятили й благословили пам’ятник.

Одна з перших активісток створення монумента, Ніна Литвин, розповідає: звели його, щоб увічнити пам’ять жертв голодомору – дітей і дорослих, –  які в страшні 32-33-ті проживали на території Перехрестівської сільської ради, не витримали всього жаху й чиї тіла покояться тепер на цьому ж кладовищі. У самої Ніни Олександрівни тут поховані рідні: дві пари маленьких хлопчаків-близнят, братів її мами. За словами жінки, старожили розповідають, що в деяких похованнях – відразу по кілька померлих, адже з ними тоді не церемонилися, скидали в одну яму скопом. На могилах немає навіть хрестів, тож жителі вирішили: треба увічнити пам’ять своїх земляків-односельців.

Чомусь не знайшли порозуміння з місцевим сільським головою: останній не дав дозвіл на зведення пам’ятника на території Перехрестівської сільської ради (до неї відноситься село). Не довго думаючи, вирішили будувати на кладовищі, адже «…це власність громади, і ніхто нам тут не заборонить», говорить Ніна Олександрівна.

Почали збирати кошти, а паралельно – розчищати кладовище, яке було занедбаним і заросло чагарниками. Участь у будівництві знака брали всі, хто може, але основну масу роботи взяв на себе місцевий священик, отець Олександр. Матеріальну допомогу, говорять жителі, надавали небайдужі жителі Роменщини, а також місцеві підприємці.

До речі, представники влади району відкриття пам’ятника чи то проігнорували, чи не змогли бути присутніми.

Джерело: novpoglyad.com.ua