Жителі Сумщини можуть дізнаватися про ремонт і перекриття доріг області на Яндекс Картах

20160404112119

Яндекс і Держагентство автомобільних доріг України (Укравтодор) запустили перший спільний проект. Фахівці агентства почали вносити на Яндекс.Карти інформацію про дорожні роботи та перекриття на міжміських трасах Сумської області та інших регіонів України. Тепер жителі Сумщини точно знатимуть, відкрита дорога чи ні, повідомляє прес-служба компанії “Яндекс.Україна”.

Дані Укравтодору будуть доступні на yandex.ua/maps, у програмах Яндекс.Карти та Навігатор (останнім в Україні користується кожен 8-й водій). За їх допомогою автомобілісти, які збираються до іншого міста, зможуть подивитися, чи не проводяться на трасі ремонтні роботи, а у разі обмеження руху – скільки вільних смуг залишилося. Укравтодор показуватиме і стихійні перекриття, наприклад пов’язані з мітингами. Програми також допоможуть побудувати маршрут в об’їзд перекриттів – за умови, якщо це в принципі можливо.

“Відомості про перекриття на міжміських трасах були на сервісі й раніше, але лише часткові. Щось ми брали із відкритих джерел, щось додавали користувачі. Завдяки Укравтодору тепер у нас буде повна картина. Через інтерфейс адміністратора наші партнери самі додаватимуть на сервіс свіжу інформацію, щойно вона до них надходитиме”, – говорить менеджер із роботи з партнерами компанії “Яндекс.Україна” Євген Боднар.

“Ми вирішили співпрацювати з Яндексом, тому що вони мають одну із найзручніших для водіїв карт. 16 березня ми підписали Меморандум про співпрацю, згідно з яким будемо безкоштовно розміщувати нашу інформацію на Яндекс.Картах. Через украй обмежене фінансування дорожньої галузі для нас це неабиякий плюс. Укравтодор сподівається, що й інші розробники геоінформаційних систем підтримають цю ініціативу”, – прокоментував запуск проекту Голова Укравтодору Андрій Батищев.