Жителям Могриці відшкодують 50 тисяч грн за вилучених свиней

Про це вчора, 4 липня, під час апаратної наради зазначив в. о. начальника управління Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сумського району Євгеній Лазоренко.

«6 липня, рішенням ДНПК, село Могриця буде повністю звільнене від карантину, але ще півроку будуть залишатися деякі карантинні обмеження. І це дійсно радісна подія – після таких сорокаденних трудових і клопітких заходів», – наголосив він.

Для відшкодування населенню коштів за вилучених тварин, за попередніми підрахунками, потрібно близько 50 тисяч гривень, додав голова Сумської райдержадміністрації Геннадій Дорошенко. «Питання щодо відшкодування коштів за вилучених тварин населенню села Могриця буде винесено на розгляд депутатів вже на наступну сесію Сумської райради, яка відбудеться 8 липня. Воно буде здійснено в тому об’ємі, як було обіцяно – 750 гривень за кожне маленьке порося і 25 гривень за кожен кілограм дорослої тварини», – повідомив він.

Нагадаємо, що 24 травня в селі Могриця Сумського району було виявлено інфіковану грипом АЧС тварину. З 26 травня були встановлені два блокпости при в’їзді та виїзді з населеного пункту і об’явлені жорсткі карантинні заходи з вилученням та знищенням тварин.