Живе новорічне деревце чи пластикове: що екологічніше?

Цього року до зимових свят сумські лісівники готові запропонувати своїм покупцям 48 тисяч лісових дерев. Ялинки звичайні та блакитні, сосни звичайні та кримські, ялинки та сосни з формованою кроною – таким є асортимент новорічних атрибутів, які прибудуть із лісу на ринкові площі міст та селищ або займуть місця на ялинкових базарах самих держлісгоспів.

За статистикою, більшість людей віддає перевагу саме зрізаному хвойному деревцю. Для тих, хто побоюється, що, купуючи живу ялинку, вони шкодять природі, сумські лісівники дають роз’яснення:

«У сумських держлісгоспах новорічні деревця вирощуються на спеціальних ялинкових плантаціях, так званих плантаціях новорічних ялинок. Вони більше нагадують грядки, ніж ліс. Цього року ми створили 24,9 га нових плантацій. Загалом в області – 251,5 га таких плантацій. Збір «новорічного врожаю» з таких плантацій відбувається у віці від 4 до 7 років.

В основі створення таких плантацій лежить економічна складова, адже час дозволяє за 80 років (це середній час зростання дерева) зібрати на одній ділянці такий «ялинковий урожай» не менше ніж 15 разів.

За умови стовідсоткової реалізації всього вирощеного таким чином товару дохід підприємства у 5-7 разів перевищуватиме прибуток, отриманий від реалізації стиглого лісу на такій же площі. Також ялинки та сосни заготовляються під час заходів щодо догляду за лісом, тому критики використання живих дерев повинні розуміти, що від такої діяльності лісівників у жодному разі не може бути шкоди лісу, а навпаки – це один із необхідних етапів у довгостроковій справі вирощування здорового, якісного лісу».

Читайте також:

  1. У Конотопі рятувальники загасили пожежу у приватному будинку

  2. У Сумах фахівці ДСНС врятували бабусю із задимленої квартири

  3. «Якось переклинило»: нетверезий житель Великої Писарівки напав на товариша з ножем

  4. У жителів Сумщини змінився постачальник газу: як і кому передавати показання лічильника?

  5. У Липовій Долині водій намагався відкупитися від поліції за їзду напідпитку

  6. Переконував, що не пив: у Сумах зупинили чергового нетверезого водія

  7. Військовозобов’язаним заборонено залишати місце проживання без дозволу військкомату, – Генштаб ЗСУ

  8. У Сумах під час сварки 32-річний чоловік вдарив сусіда обухом сокири по голові

  9. Подробиці вечірної ДТП на Харківській, у якій травмувалася дівчина

  10. Ракетним обстрілом у Шостці зруйновано підприємство та пошкоджено більше сотні квартир – у прокуратурі розпочали досудове розслідування