Живуть при церкві: на Сумщині для 14 собак і котів шукають дбайливих господарів

Собакам та котам у селі Грабовське на Сумщині шукають домівки. Поки 14 тварин живуть на території місцевої церкви. Раніше про них піклувався священик.


Букетка, Дзвіночок, Тарзанка, Шарі, – місцеві ще не вивчили всі їхні імена. Тимчасове кураторство над тваринами взяли нещодавно, а загалом історія почалася кілька років тому. Тоді в Петропавлівському храмі, що в центрі села, служив отець Сергій.

“Батюшка Сергій, він такий був жалісливий, йому всіх було жалко. І до нас прибився собака один, ходив, його паломники годували. Йому жаль стало, і ми її прив’язали. Потім з’явилися цуценятка, він зробив вольєр, і пішло, пішло, пішло”, – розповідає мешканка села Тетяна Боженко.

Так безпритульні тварини Грабовського отримали свій вольєр, будки, догляд і харчування. Гроші збирали серед парафіян церкви. Спочатку їх було більше – чотирьох собак вдалося прилаштувати. А потім священник захворів і за станом здоров’я виїхав із села. Поки що тварин годують кілька місцевих жінок.

“Годуємо вранці і ввечері. Кашу варимо, м’ясо, фарш, кістки. Звичайно, краще було б собачкам вдома”, – розповідає Наталія Марченко.

 

З іншого боку церкви облаштований вольєр для котів. Їх тут сім. За допомогою парафіяни й працівники церкви зверталися до старости Лариси Кремезної. Вона говорить, що крім цих, у селі багато й інших безпритульних тварин.

“Буває таке, що люди спеціально завозять собак, залишають їх, вони потім самі починають розмножуватися. Ми не є розпорядниками коштів. Можливо, є така організація, що волонтери можуть приїхати, їх забрати, простерилізувати, випустити знову”, – каже староста.

Подібна ситуація і в інших населених пунктах Краснопільської громади, розповів голова Юрій Яремчук.

“Зараз вивчаємо різні варіанти вирішення цієї проблеми, в тому числі виділення коштів для проведення стерилізації або співпраці з притулками”, – каже він.

Священик, який нині служить у храмі, сказав, що тварин не виганятиме, поки небайдужі шукають їм домівки.

Суспільне