Зниження рівня захворюваності на Сумщині – не привід послаблювати перевірки

Голова облдержадміністрації наголошує на посиленні контролю за дотриманням протиепідемічних заходів. З таким проханням Дмитро Живицький звернувся до керівництва управлінь Нацполіції та Держпродспоживслужби в Сумській області.

«Цими вихідними я відвідував торгівельні центри і побачив, що на не в усіх магазинах перевіряють сертифікати щеплення. У деяких тільки запитують, чи є ці документи. Це вже порушення. А ми бачимо, що чим більше люди «розслабляються» і не дотримуються карантинних вимог, тим вищим є рівень захворюваності в області, – наголосив Дмитро Живицький. – Тому я прошу Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області та ГУ Нацполіції в Сумській області посилити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів в області».

Як повідомив начальник ГУ Нацполіції в Сумській області Сергій Чиж, на минулому тижні на території області складено 49 адмінпротоколів за ч.2 ст 44 прим. 3 Кодексу України про адмінправопорушення. винесено 253 постанови.

Протоколи склали на 17 суб’єктів господарювання, які проводили свою діяльність в галузі торгівлі, 9 пасажирів громадського транспорту, 3 перевізників, 8 закладів громадського харчування, 11 працівників ринків, 1 заклад культури.

Фактів використання підробленого COVID-сертифікату на минулому тижні не виявлено.

Начальник ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко розповів, що за минулий тиждень працівниками Держпродспоживслужби був перевірений 651 суб’єкт господарювання. Виявлено порушення у 21% перевірок. Найвищий рівень порушень зафіксовано на території Сумської, Лебединської, Білопільської та Глухівській громад.

Найбільше порушень встановлено на агроринках, закладах громадського харчування, найменше – в аптеках та закладах освіти.