Золотистий стафілокок у кожного десятого працівника: результати перевірки їдалень у школах Сумщини

На Сумщині перевірили 126 працівників харчоблоків у закладах освіти області, й у 12 людей підтвердився золотистий стафілокок. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я, передає Суспільне.

“Виявлені носії інфекцій будуть відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання. Ще 5 результатів досліджень очікуються”, – йдеться у пресрелізі МОЗ.

Раптові перевірки провели у 28 закладах області. Ситуація по Україні статистично така ж, як і на Сумщині: з 9 117 осіб у 940 людей (10%) позитивний результат на стафілокок. Такі результати з 8 днів перевірок, які проводять на вимогу головного санітарного лікаря.

Що таке золотистий стафілокок

На сайті Національної академії медичних наук України пояснюють, що це бактерія кулястої форми, живе в повітрі й на поверхнях предметів. Золотистий стафілокок є патогенним мікроорганізмом, тобто таким, що порушує життєдіяльність клітин організму і руйнує його тканини. Потрапляючи на шкіру, до носа або рота, або у внутрішні органи людини, він викликає низку захворювань. Бактерія всередині організму атакує органи, викликає інтоксикацію, а якщо бактерія потрапляє у відкриту рану, можуть розвиватися гнійники, а бактерія з кров’ю розноситься організмом.

Золотистий стафілокок – одна з бактерій, які відносять до антибіотикорезистентних. Тобто штами золотистого стафілокока стійкі до лікування антибіотиками. Золотистий стафілокок потрапив до переліку ВООЗ найбільш небезпечних для людини бактерії саме через антибіотикорезистентність. Також у жовтні минулого року у ВООЗ повідомляли, що золотистий стафілокок стійкий до антибіотика метициліну, а люди, які є носіями штаму золотистого стафілокока, стійкого до метициліну, мають на 64% більше шансів померти, ніж ті, у кого його немає.