Звалище тари з-під пестицидів та агрохімікатів виявили на Путивльщині

У ході моніторингу соціальної мережі Фейсбук Державній екологічній інспекції у Сумській області стало відомо про несанкціоноване розміщення тари з-під пестицидів та агрохімікатів поблизу с.В’язенка Путивльського району.

Задля перевірки зазначеної інформації 27.05.2020 екоінспектори виїхали на місце подій. У ході обстеження територій неподалік повороту на с. Кочерги було виявлено звалище тари з-під пестицидів та агрохімікатів, в тому числі «Римакс» та «Такс Екстра». Загальна площа засміченої земельної ділянки складає 4 м2. Цей факт є грубим порушенням вимог ст.ст. 33-34 Закону України «Про відходи». Проте, на момент обстеження порушників вимог природоохоронного законодавства виявлено не було.

Інспекція направила зазначену інформацію для розгляду на позачерговому засіданні постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами при Путивльській райдержадміністрації. Тепер ця комісія має вирішити питання щодо подальшого поводження з виявленою тарою, а також ухвалити всі необхідні рішення з невідкладної ліквідації несанкціонованого розміщення небезпечних відходів.

Крім того, Інспекція звернулася до Путивльського відділення поліції для встановлення осіб, які мають відношення до розміщення небезпечних відходів.