Звернення голови Сумської ОДА Дмитра Живицького щодо ситуації в області станом на 14.30

Шановні жителі Сумщини!

Звертаюся до вас з проханням зберігати спокій та берегти своїх рідних і близьких.

Ситуація сьогодні по території області складна. Ідуть бої зараз в м. Охтирка, Конотоп, був бій біля м. Суми, м. Глухів ворог пройшов транзитом. Були бої по трасі Кіпті−Бачівськ. Сьогодні окупаційні війська контролюють трасу Київ−Москва від кордону з РФ і до Чернігівської області, до Батурина точно.

Складна ситуація по м. Білопілля, Буринь, іншим населеним пунктам області.

Збройні Сили України дають відсіч, ворог в разі отримання серйозної відповіді починає відступати, є загиблі та поранені з боку країни агресора.

Станом на зараз вже за нашою інформацією війська і техніка зайшли в м. Суми. Тому прошу всіх вжити заходів щодо забезпечення власної безпеки, безпеки своїх рідних і близьких, людей з інвалідністю. Будь ласка, допоможіть своїм сусідам, знайомим, рідним, близьким, щоб вберегти їх життя та здоров’я.

Будь ласка, менше пересувайтесь без потреби по місту, між містами, бо знаходження не вдома наражає вас на небезпеку.

Зберігайте спокій, залишайтесь вдома! В разі будь-якої негативної ситуації, артобстрілів тощо будь-ласка, спускайтесь до підвальних приміщень ваших будинків або залишайтеся у захищених приміщеннях в центрі вашого будинку, вашої квартири.

Ми працюємо, йде координація діяльності з боку військових. Ми забезпечуємо життєдіяльність області, забезпечення електроенергією, газом.

На жаль, на території області є пошкоджені газогони, які горять і наразі немає можливості виїхати туди. По Великій Писарівці зараз є території, від’єднанні від електроенергії. Ми на зв’язку із Сумиобленерго і фахівці працюватимуть над тим, щоб відновити електропостачання.

Будь ласка, зберігайте спокій, максимально запасіться водою і залишайтесь вдома!