Антон Дудченко про виграш “срібла” на чемпіонаті Європи з біатлону

У перший день чемпіонату Європи з біатлону Україна виграла одразу дві нагороди: “срібло” у жіночій індивідуальній гонці здобула Юлія Джима, а у чоловічій – Антон Дудченко теж став віцечемпіоном змагань.

Якщо для Джими це уже десята медаль в кар’єрі на рівні чемпіонатів Європи, то Дудченко уперше піднявся на п’єдестал на такому рівні. Загалом це його перша медаль на дорослому рівні у біатлоні.

Сам Антон зазначив, що не розраховував на виграш медалі у цій гонці, але завдяки результату сподівається здобути більше впевненості перед чемпіонатом світу. Суспільне Спорт поспілкувалося з Дудченком після виграшу “срібла” на Євро-2023.

  • Про емоції перед стартом гонки та безпосередьо на дистанції

“Такий день був трохи незвичайний, бо зазвичай у мене перед змаганнями є хвилювання, а сьогодні не було. Я не розумів, чому так. Але я розумів, що в індивідуальній гонці усе залежить від стрільби, роботи на вогневому рубежі. Якщо буде вдала стрільба, то можна поборотися за високі місця, за медалі навіть не думав. А коли після четвертої стрільби вийшов на дистанцію, то мені тренери сказали, що я йшов другим, що потрібно працювати до кінця. То тоді з’явилися думки, що можна поборотися за нагороди. Сніг досить різний по дистанції, деякі відрізки траси на сонця, деякі – у снігу. Але у мене гарно працювали лижі”.

  • Про акцент саме на роботі на стрільбі

“Я розумів, що по дистанції буде важко, адже в Антгольці були не дуже гарні результати, а пройшло небагато часу, було важко щось змінити. А от завдяки роботі на вогневому рубежі можна було показати гарний результат”.

  • Про емоції від виграшу медалі

“Це взагалі перша моя медаль на дорослому рівні, сподіваюся, що запам’ятаю її надовго. Що відчував на церемонії нагородження? Напевне, насолоджувався процесом. Був гордий, що я українець, що український прапор був на п’єдесталі, нехай і не найвищому місці”.

  • Про подальше покращення результатів

“Сподіваюся на це, бо я захворів на Новий рік. У Рупольдингу почував себе непогано, як для першого старту після хвороби. А в Антгольці все було не так як хотілося, тому ця гонка додає впевненості і додає позитиву. Думаю, що ця впевневність і цей позитив може допомогти на чемпіонаті світу”.

Суспільне