Спортивне життя Сумщини під час війни

Сумщина – це один з регіонів України, який чи не щодня опиняється під обстрілами країни-агресора насамперед через близькість розташування до її кордонів, а власне сам регіон одним з найперших відчув на собі важкість вторгнення у перший же день війни. Попри все це життя на Сумщині продовжується, а одним з його ідентифікаторів завжди залишався спорт, тож ми найпомітніші спортивні події, якими вже можуть пишатися сумські спортсмени.

Футбольні досягнення міста та області

Почнемо з найпопулярнішого виду спорту, який не зуміла зупинити війна в жодному з міст України. Хтось знаходить спортивний інтерес в азартних іграх, ставках чи грі у казино Віп, а для когось година на футбольному полі є найкращим відпочинком. Футбол на Сумщині живе, причому приємно спостерігати саме за дитячим футболом – зимовий чемпіонат ДЮФЛО у самому розпалі, а турнірну таблицю наразі очолює Конотопська ДЮСШ 2009, яка хоча і має солідний відрив від конкурентів, проте і зіграла на дві-три гри більше за них, то ж уся боротьба попереду.

Цікаво спостерігати і за змаганнями з футзалу. Цей вид спорту в останні роки набирає всі більше популярності, а власне місто Суми в Чемпіонаті України з футзалу представляє роменьский Рятувальник, для якого сезон 22/23 став дебютним на найвищому рівні. Найголовніше у цьому ключі те, що команда має змогу приймати гостей у своєму залі. Не вщухає боротьба на рівні міста – тривають змагання з футзалу одразу у трьох лігах. Традиційно найцікавішою виглядає Вища ліга, де один із фаворитів змагань Технологія-Агросвіт тримає першість у турнірній таблиці.

Не можна обійти стороною і відкритий чемпіонат з футзалу серед ветеранів 40+, що завершився у березні. Його переможцем стала команда “Україна” з Токарів, яка у підсумку лише на одне очко випередила сумську Барсу, а у вирішальній очній дуелі суперники сильнішого так і не виявили – 2:2.


Сумські спортсмени на інших змаганнях.

Звичайно, що Суми не обмежуються лише футболом! Лише від початку 2023 року сумські спортсмени встигли відзначатися у багатьох дисциплінах:

  • Юліана Фадєєва взяла золоту медаль і з індорхокею та була відзначена, як тренер;
  • На відкритому Чемпіонаті Києва з кікбоксингу WAKO сумчани зібрали одразу 11 нагород;
  • Також у столиці чоловіча та жіноча баскетбольні команди з Сум одержали нагороди у турнірі з  баскетболу 3х3;
  • Ще у лютому відбувся Чемпіонат області із пауерліфтингу, на якому було встановлено три рекорди області.

Спортивне життя міста продовжує функціонувати, як одна єдина структура, допомагаючи не лише відволіктися від страшних реалій сьогодення, а й сприяти швидшому наближенню перемоги – збори на потреби армії чи волонтерів за допомогою спортивних заходів сьогодні вже звична річ. Велика увага приділяється також дитячим спортивним заходам – було проведено змагання зі спортивної гімнастики, а також нагороджені юні шахматисти.

Словом, спорт живий в усіх його проявах, причому не лише на змаганнях. Наприклад, у березні мережу облетіла новина, як на Сумщині у Ямполі відновлюють спорткомплекс, який дозволить поновини у ньому заняття для дітей, щоб у майбутньому підготувати нових професійних спортсменів, які прославлятимуть рідний край.