У Сумах бігуни зібрали 11 тисяч гривень на допомогу військовим

Другий етап благодійного забігу серії “Sumy Grand Prix 2022” відбувся 13 серпня. Цього разу забіг був нічним – гроші від участі у ньому збирали на допомогу військовим. Учасники змагалися на дистанції в 6 кілометрів, повідомляє Суспільне.

Останні приготування перед змаганнями – другим етапом благодійного забігу серії “Sumy Grand Prix 2022”. Учасники зібрались біля озера Чеха: чіпляють номери, розминаються, роблять пробні пробіжки.

“Ми підтримуємо здоровий спосіб життя, підтримуємо військових, розвиваємо молодь, спорт”, – розповів учасник забігу Олексій Мединцов.

Один з бігунів – переможець першого етапу забігу по лісовій місцевості Ігор Главан.

“Дивлячись на те, що тут багато людей, швидкого бігу не буде, а там вже як мої конкуренти будуть бігти — побачимо”, – сказав перед забігом чоловік.

Розпочинати забіг учасники мали у сутінках, тому обов’язковою умовою була наявність ліхтарика. Дехто ж з учасників почепив на себе світлодіодну гірлянду.

“Ми в 19-му році, коли бігали нічний забіг, тоді втрьох так бігли, це забіг для настрою”, – розповів учасник забігу Микола Мазний.

Змагання розпочалися о 20:30. Бігли близько трьох десятків людей. Бігуни мали подолати два кола навкруги озера. Наприкінці першого лідирували Ігор Главан та Олександр Лопанов.

Після трьох кілометрів бігу учасникам роздавали стаканчики із водою. Загальна ж дистанція кросу – 6 кілометрів.

“У нас місто не пристосоване для бігу, і люди не розуміють, що учасники біжать, і біжать на час, і на тій стороні, де масово ходять люди, вони трохи заважали. А так – нічого складного”, – розповів організатор забігу Віталій Івах.

Переможцем знову став Ігор Главан – із результатом 19 хвилин 30 секунд. Кількома секундами пізніше фінішував Олександр Лопанов. Чоловік — легкоатлет та бойовий медик, на змагання приїхав спеціально зі Львова.

“Результатом, по-перше, задоволений. Враховуючи, яка ситуація в країні і які умови для тренування професійних спортсменів, то задоволений. По-друге, Суми для мене – улюблене місто, де я люблю брати участь у будь-яких змаганнях”, – сказав учасник забігу Олександр Лопанов.

Загальна сума зібраних за два забіги коштів склала понад 11 тисяч гривень. Гроші після завершення третього етапу змагань віддадуть Громадському фонду “Суми” – на закупівлю аптечок для військових, додав Віталій Івах. Чоловік говорить – хотілося б, щоб люди активніше брали участь у змаганнях, бо останні роки кількість учасників зменшилася.

“З урахуванням ковіду ми повернулися десь на 2013-й рік, а війна повернула взагалі на 2005-й рік. Тенденція для бігу, як і для будь-яких спортивних заходів, впала”.

Залишився третій – останній етап змагань. Відбудеться він у вересні, місце проведення поки не розголошується.