У Сумах відбувся обласний чемпіонат з карате

“Діти виступають у двох розділах – ката і куміте. Ката – це форма, це техніка. Куміте – це двобій. І там і там спортсмен нагороджується призовими місцями. Даний турнір має підготовчий характер і на ньому формується збірна команда Сумської області для участі в чемпіонаті України”, — розповів головний суддя змагань В’ячеслав Копил.

Участь у турнірі брали діти від п’яти років. Найстаршому учаснику змагань двадцять.

“Змагатися потрібно. Сезон почався – потрібно розвиватися, не засиджуватися”, — сказав тренер клубу “Кристал” (м. Конотоп) Артур Пономарьов.

“Зараз великий голод на змагання. Тому ми намагаємося, щоб спортсмени брали участь у всіх змаганнях. Зважаючи на теперішній час, на теперішні умови. Щоб діти якомога більше відчували мирне життя”, — сказав тренер клубу “Будокан” (м.Харків) Костянтин Андронов.

“Це досвід. Це по-перше. І потім дисципліна. Діти зайняті спортом, не гуляють по вулицях. Зараз такий час, що потрібно зацікавити дітей хоч чимось. А спорт – він розвиває дитину”, — сказав тренер клубу “Фенікс” (м. Харків) Олександр Серокуров.

“Змагання – завжди свято для дітей. Вони на позитиві, працюють, заробляють бали, заробляють медалі, кубки дипломи. Це для них радість”, — сказав тренер клубу “Карате Стар” (м. Суми) Віталій Гутенко.

З балкона вболівають за юних каратистів їхні батьки та родичі.

“Тут виступає мій син, Хоменко Олексій. Йому скоро десять років. Ми вже не перший раз виступаємо на змаганнях. Тому маємо гарний настрій і жагу до перемоги”,— сказала мати учасника змагань Аліна Хоменко.

Протягом змагального дня спортсмени розіграли сорок комплектів медалей. Третє командне місце у підсумку посіли юнаки та дівчата з конотопського клубу “Кристал”. Харків’яни з клубу “Будокан” завершили сумський турнір на другому місці. Першими на відкритому чемпіонаті Сумської області з карате JKS стали вихованці клубу “Карате Стар” з міста Суми.

Суспільне