“Ігри Нескорених”: боєць з Сумщини, який на війні втратив стопу, повернувся у спорт

Перші змагання після поранення: боєць з Білопілля Микола Заріцький повернувся у спорт. Чоловік взяв участь у національному відборі до збірної з “Ігор Нескорених” – 2023.

На змаганнях чоловік виборов перше місце у веслуванні на тренажері.

“Я дуже не тренувався на цьому тренажері. Для мене був вперше такий старт на чотири хвилини. Важкувато. 1187 метрів за чотири хвилини”, – розповів чоловік.

Окрім цього, Микола змагався у штовханні ядра та у баскетболі на візках. Змагання тривали два дні у Львові.

“Взагалі, це мої у після юнацькому віці перші змагання. Ці змагання більше не про медалі, а про підтримку, незламність українських воїнів”, – вважає Микола.

“Ігри нескорених” — це міжнародні змагання у різних видах спорту для ветеранів та чинних військовослужбовців, які отримали поранення або травми внаслідок участі в бойових діях. Поранення отримав і Микола — восени минулого року під Херсоном чоловіку протипіхотною міною відірвало стопу.

“Він спочатку зателефонував, сказав, що в нього незначна травма коліна. Але я побачила у нього катетер і зрозуміла, що з травмами коліна катетер не ставиться”, – розповіла дружина військового Анастасія.

Тепер боєць ходить за допомогою протезу. Поки триває черговий етап реабілітації, Микола проводить час із сім’єю: дружиною і дворічною донькою та продовжує тренування. Невдовзі боєць сподівається продовжити й службу.

“Якщо потрапити в збірну – тренуватись ще впевненіше і ще більше. А якщо не потраплю – вертатимусь до війська. Та якщо й потраплю – все одно буду повертатись”, – розповів чоловік.

“Дуже тяжко його знову відпускати, тому що я знаю, як це – його чекати. Ці безсонні ночі, коли він не відповідає, його телефон поза зоною”, – поділилася дружина Миколи Анастасія.

Самі Ігри цього року відбудуться восени, в німецькому Дюссельдорфі. Нині, за словами Миколи, формується команда, що буде представляти Україну на змаганнях. Чи увійде в національну збірну, Микола знатиме впродовж місяця.

Суспільне