Бізнес-омбудсмен Шемета розповів губернатору Клочку, що отримав 7 скарг від сумських підприємців

08

На Сумщині представники влади та підприємці обговорили проблеми бізнесу з бізнес-омбудсменом Альгірдасом Шеметою.

«Зазначена місія Ради бізнес-омбудсмена повністю співпадає з пріоритетами роботи Сумської обласної державної адміністрації: боротьба із корупцією, забезпечення прозорості ведення бізнесу та підвищення інвестиційної привабливості регіону. Малий та середній бізнес у нинішніх умовах стає головним роботодавцем і донором надходжень до державного і обласного бюджету. Тому дуже розраховуємо на допомогу бізнес-омбудсмена у захисті прав сумських підприємців від неправомірних дій дозвільних, контролюючих та правоохоронних органів», – підкреслив губернатор Микола Клочко.

За словами Альгірдаса Шемети, Рада бізнес-омбудсмена представляє та захищає інтереси підприємців і забезпечує прозоре ведення бізнесу. Основним її завданням є розгляд скарг від суб’єктів господарювання щодо порушення їх законних прав.

«Сумщина – 12-та область, де я вже побував. До кінця року планую об’їхати всю Україну, аби дізнатися, «чим дихає» бізнес в регіонах. Таким чином ми маємо можливість систематизувати проблеми і відповідно реагувати», – пояснив він. Бізнес-омбудсмен розповів, що на сьогодні до установи надійшло 724 скарги, з яких 7 звернень надіслали сумські підприємці. Але, відзначив Альгірдас Шемета, практика свідчить, що після його візиту в ту чи іншу область кількість звернень значно зростає.

За його словами, підприємці скаржаться на органи фіскальної служби, що становить половину усіх звернень, правоохоронні силові структури та органи місцевого самоврядування. За предметом найпоширеніші скарги стосовно діяльності державних регуляторів, податкових перевірок, адміністрування ПДВ, діяльності природних монополій.