Депутат Меєрович: “Спортивна еміграція в Україні за останні 2 роки досягла свого піку”

image (2)

Залишаючи без уваги галузь спорту, Україна швидкими темпами втрачає еліту нації. У цьому впевнений депутат Сумської облради від Партії “Відродження”, майстер спорту України міжнародного класу, тренер вищої категорії з боротьби самбо та дзюдо Юрій Меєрович. Про це йдеться на офіційній сторінці політсили у Фейсбуці.

«Будучи спортсменом, я бачу, на якому низькому рівні знаходиться спорт в Україні. Мені взагалі здається, що сьогодні високі спортивні досягнення нікому не потрібні, окрім самих спортсменів.

На спортивне обладнання, форму, підготовку до змагань спортсмени витрачають особисті кошти. Багато спортивних федерацій оплачують проїзд на чемпіонати, проживання, харчування, добові тощо. У Міністерстві ж молоді та спорту пояснюють це тим, що зараз “важка ситуація в країні”», – розповідає депутат «Відродження».

У той же час, говорить він, спортивні чиновники під час змагань селяться виключно у люксових номерах, оплачуваних з бюджету. Яскравим прикладом став останній скандал на Чемпіонаті України з гірськолижного спорту в Закарпатті, коли спортсмени ламали лижі та ноги через непідготовлені умови для стартів, а посадовці позували на камери та відпочивали кілька днів у найдорожчих апартаментах.

«Таке наплювацьке ставлення до наших чемпіонів змушує їх шукати щастя та поваги в інших країнах. Факт, що за останні 2 роки спортивна еміграція в Україні досягла свого піку. Тільки в 2015-му нашу державу залишили 20 професійних спортсменів. А після літніх Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро прогнозують, що збірну України покинуть не менше 250 спортсменів. Головним чином – через невиплату належних преміальних за виступи на чемпіонатах світу та Європи 2014 року.

Так, державі зараз непросто, але ми виховали величезну кількість чемпіонів, майстрів спорту і мало хто знає, що за всім цим стоїть неймовірна праця, патріотична налаштованість і любов до України. І якщо не цінувати цього – про які тоді національні ідеали може йти мова», – наголосив Юрій Меєрович.