ФК “Суми” отримав професійний статус

Сьогодні, 24 червня, рішенням Української асоціації футболу ФК «Суми» отримав професійний атестат, членство в ПФЛ. Команду включили до складу учасників чемпіонату України з футболу серед команд клубів другої ліги сезону 2021/2022. Відповідне рішення оприлюднили на черговій ХХІХ Конференції Професіональної футбольної ліги України.

Зокрема, клуб виконав мінімальні вимоги УАФ щодо правових, кадрових та інфраструктурних критеріїв, установлених в Регламенті з атестації футбольних клубів ПФЛ України та одержав право брати участь в професіональних змаганнях з футболу серед команд другої ліги. Водночас клуб успішно пройшов фінансовий аудит.

Значно вплинуло на рішення факт виходу ФК «Суми» у стадію плей-оф чемпіонату України з футболу серед аматорських команд 2020/2021, що надало спортивний результат на право атестації команди для участі у Всеукраїнських змаганнях з футболу серед команд клубів Професіональної футбольної ліги України.

Заслужений юрист України Геннадій Дем’яненко, який був директором футбольного клубу, повідомив про відставку.

“Можу сміливо констатувати – свою місію з повернення професійного футболу в Суми я виконав. Тепер з відчуттям здійсненого обов’язку маю право покинути посаду президента ФК «Суми». Не бажаю більше змішувати політику та спорт, ставити під сумнів загальноміську належність команди”, – сказав він.

Старт чемпіонату з футболу серед команд клубів другої ліги Професійної футбольної ліги України сезону 2021/2022 запланований на 25 липня 2021 року.

Нагадаємо, що професійний футбольний клуб «Суми» розпочав функціонування в Сумах у 2008 році. В квітні 2019 року органи правосуддя УАФ позбавили клуб професійного статусу, команда припинила існування. Рестарт сумської команди розпочався в березні 2020 року, коли футбольний клуб «Суми» було створено на базі ФК «LS GROUP». Останній був заснований у 2016 році фундаторами однойменної юридичної компанії, що входить до ТОП-100 провідних юрфірм України.