Сумчанка збирається підкорювати світ: інтерв’ю з чемпіонкою

У липні сумчанка Тетяна Поладич виграла міжнародний турнір з бодібілдингу в категорії «бікіні» в Перуджі (Італія).

Про свою перемогу і підготовку до неї, а також про плани на майбутнє вона розповіла в інтерв’ю sportclub.sumy.ua.

Пані Тетяно, вітаємо вас з перемогою в Перуджі. Розкажіть, наскільки престижним був цей турнір?

Дякую. Це був інтернаціональний чемпіонат світу Mr & Miss WORLD 2021 за версією федерації WABBA. Це змагання високого рівня, в яких переможці отримували прокарти.

Чи можете порівняти організацію цього турніру з українськими чемпіонатами або іншими зарубіжними?

Організація була на вищому рівні. Не можу сказати, що в Україні проходять гірше чемпіонати. Кожен президент своєї федерації намагається вкластися максимально.

Наскільки важко готуватися до таких турнірів, тримати себе в формі?

Мені цього разу було важко доходити до чемпіонату, бо це вже були четверті змагання поспіль. Я була 3 місяці на дієті плюс постійні фізичні навантаження. Звичайно, організм втомлюється.

Що дає отримання прокарти?

Прокарта означає, що я профі (професійна категорія) і буду змагатися тільки серед профі в абсолютній категорії (ну, це як вищий розряд у зварника :)). Тепер можу їздити по світу, але при цьому це мене зобов’язує мати форму краще і виступати обов’язково хоча б раз на рік, так би мовити, підтверджувати її, інакше заберуть, і тоді все спочатку.

Які плани на осінній сезон?

Восени в листопаді буде чемпіонат України, до речі, в Сумах. Потім, чемпіонат світу в Португалії, хочу туди потрапити. Ну, і по сумісництву, можливо, й у турнірах інших федерацій візьму участь також.

У бодібілдингу є багато категорій. Чому ви вибрали саме «бікіні»? Чим вона відрізняється від інших? Яка складніше? Яка більш престижніша?

Фітнес бікіні – тому, що це гарна категорія, жіночна. Хто не хоче бути красивим і мати підтягнуте тіло? Ну, і я думаю, це престижна категорія, бо в ній завжди більше людей і, природно, велика конкуренція. Але я її не вважаю складною, складніша «бодібілдинг».

Назвіть ваші параметри.

Зріст 169 см, вага 57 кг.

А 90-60-90?

Майже. 90-63-87.

Де і ким Ви працюєте?

Я майстер манікюру та педикюру. Ця професія мені підходить, бо графік будую собі сама. Потрібно поєднувати сім’ю, дитину, спорт. Тут головне – бажання.

Розкажіть, з чого все почалося? Звідки бажання?

Ходила в зал MasterGym до тренера Ольги Назарової після того, як народила дитину, для підтримки форми. Оля запропонувала підготуватися і виступити. Я подумала, чому б і ні, буде що згадати і дітям розповісти))) Виступила в Харкові по федерації UFBB. Це мої перші враження, але форма була зовсім початкова і недороблена. Емоції переповнювали, хоч я тоді тільки 8-ю стала. Захопило, захотіла ще. Ну і ось до чого це призвело))

Чи можна в Україні заробити спортом?

В Україні взагалі всі виграші смішні, хоч профі, хоч ні. За кордоном гонорари набагато більші, і, думаю, реально заробити. Але конкуренція просто нереальна, дуже складно.

Як ставляться до ваших занять рідні?

Спочатку чоловік був проти, але я йому сказала, що це моє життя. Після перших успіхів він почав пишатися мною, і зараз вся сім’я дуже підтримує мене, вболівають за мене і пишаються тим, що я займаюся і прагну до більшого.

Яку мету ставите перед собою?

Чесно, мрію потрапити в Америку на «Арнольд класік», які організовує Арнольд Шварценеггер. Тому буду прагнути, а там подивимося))

Чи є у вас кумири?

Спочатку, коли я прийшла в зал, моїм кумиром стала моя тренерка. Я захотіла фігуру як у неї))

Вийшло?

Думаю, все вийшло, але потрібно розуміти, що необхідно ще працювати і відточувати. Напрацювання є, всього лише відточити нюанси.

Як багато ви тренуєтеся?

Займаюся 3 рази в тиждень по 1,5-2 години.

Чи є чемпіонська дієта?

Організм людини – це така індивідуальна штука, що у кожного чемпіона своя дієта і продукти харчування. Одному підходить, іншому не підходить той чи інший продукт. Це дуже індивідуально. Потрібна та дієта, яка дає результат, і при цьому відчуваєш себе при цьому добре.

У звичайному житті в раціоні більше вуглеводів, в передзмагальний період більше білкової їжі і менше вуглеводної. Ну, і звичайно ж немає тортиків, сала і борщу. Але якщо зовсім слабкість і немає сил, енергії, трошки один раз можна, нічого страшного не станеться)))

Як проводите вільний час?

У вільний час гуляю з дочкою Міланою, їй 7 років. З друзями. Намагаюся приділити увагу рідним і близьким.

Чи помічаєте на собі погляди чоловіків, жінок?

Погляди бачу на собі постійно. Чим рельєфніша форма, тим більше озираються. Це, навіть іноді дратує. Але й подобається одночасно)))

Що могли б побажати читачам?

Читачам хочу побажати знайти свою улюблену справу для душі. Прагнути до кращого і від цього отримувати задоволення.


Тетяна Поладич, 32 роки, народилася в Сумах, отримала фінансову освіту в СумДУ. Займається бодібілдингом 4 роки. Дворазова чемпіонка України в категорії «бікіні». Двічі брала участь у чемпіонатах світу, чемпіонка світу 2021 року, володарка прокарти.