Сумчанин переміг на Кубку України з вільної боротьби: ексклюзивне інтерв’ю з чемпіоном

Сумський спортсмен Олександр Колдовський став переможцем у ваговій категорії до 125 кг на Кубку України з вільної боротьби у Львові. У фінальній сутичці він переміг представника Львівської школи вільної боротьби.  Ми запитали у чемпіона, що потрібно для того, щоб досягати значних результатів у цьому виді спорту. Коротеньке інтерв’ю Олександр дав нашому кореспонденту, повертаючись зі змагань.

Олександре, щиро вітаємо Вас з перемогою! Будете відпочивати зараз чи готуватися до подальших змагань?

Звісно, потрібно готуватися до чемпіонату світу, який відбудеться у столиці Норвегії Осло з 2 по 10 жовтня. Змагатимуться найсильніші спортсмени, тож все дуже відповідально. А Кубок України став відбірковим етапом для цих змагань.

Як давно Ви у цьому виді спорту? Часто доводиться тренуватися?

Вільною боротьбою займаюся 15 років: почав у 10-річному віці й зрозумів, що це – моє. Щодо тренувань – то тут все дуже індивідуально: одному спортсмену достатньо 4-5 тренувань на тиждень, а іншому, щоб досягати результатів, і 10 буде замало. Я в середньому займаюся 5 разів на тиждень. Але під час підготовки до серйозних змагань, на зборах, тренуюся двічі на день.

Кожен вид спорту потребує якихось певних якостей від спортсмена: так, наприклад, для спринтера важливою є швидкість, для лучника – влучність, для важкоатлета – сила, для гімнастки – гнучкість і т.д. А що потрібно, щоб стати чемпіоном у вільній боротьбі?

Вільна боротьба – це такий вид спорту, де за рахунок якоїсь однієї якості не виграєш. Це спорт, який вимагає і координації, і швидкості, і техніки, й витримки, і багатьох інших якостей. Зі свого досвіду можу сказати, що у кожного спортсмена – свої “козирі”, і важливо розгледіти їх у суперникові. Взагалі я б сказав, що для вільної боротьби важливим є спортивний інтелект.

Щиро дякуємо Вам, Олександре, за інтерв’ю, бажаємо подальших успіхів і перемог та обіцяємо вболівати за Вас на чемпіонаті світу! 😉

Фото і відео – зі сторінки Олександра Колдовського у Facebook.