Суми обрали місцем проведення Всеукраїнського чемпіонату бригад “швидкої”

Днями у Харкові, на базі курорту «Березівські мінеральні води», відбувся VІ Всеукраїнський чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю «Слобожанські медичні ралі-2016», в якому взяла участь 31 лікарська бригада з більшості областей України та фельдшерська бригада з Литви.

Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф представляла переможець Регіонального конкурсу «Сумські медичні ралі-2016», лікарська бригада Е(Ш)МД «CardioVita» Тростянецької підстанції Охтирської станції Е(Ш)МД.

Окрім тестових, учасникам необхідно було виконати чимало практичних завдань: «Куля» (надання допомоги постраждалому від падіння з висоти внаслідок вогнепального поранення); «Невдала поїздка» (допомога травмованим під час ДТП скутеристу та автомобілісту); «Масовка» (допомога постраждалим під час надзвичайної ситуації з великою кількістю постраждалих); «Кіндер-сюрприз» (порятунок дитини та одночасне приборкання п’яного тата); «Водій» (надання водієм реанімаційної допомоги хворому); «Сюрприз» (реанімування жінки, яку вдарило струмом під час сушіння волосся несправним феном, і допомога її чоловікові, який наступив на цвях); «Правдива історія» (порятунок двох чоловіків, які дуже постраждали від вибуху, що трапився під час ремонту машини: в одного – дві відірвані руки, інший – контужений); «Водійська майстерність» (конкурс серед водіїв на час, швидкість, знання маршруту, маневреність) тощо.

Перше місце виборола команда з Тернополя, друге – харківська команда. Третє ж посіла команда нашого Центру з Тростянця. Відрадно, що вдалося обігнати таких «зубрів», як 3 бригади з Києва та Київської області, одну харківську бригаду, колективи з таких великих міст, як Одеса, Львів, Запоріжжя, Дніпро.

Переможці нагороджені кубками, грамотами та подарунками. Та головний сюрприз очікував на сумчан наприкінці урочистостей. За традицією, місцем проведення наступного конкурсу стає батьківщина переможців. Проте оскільки раніше Всеукраїнські змагання вже проводилися у Тернополі та Харкові, то тепер журі вирішило зробити місцем «прописки» наступних змагань Суми. Директор Центру Анатолій Александренко пообіцяв: «Організуємо не гірше, а й навіть краще, ніж у Харкові!»