Сумський ветеран АТО став першим у змаганнях з пауерліфтингу у нацвідборі “Ігри Воїнів”

Сумський ветеран АТО Ігор Лугина узяв перше місце у своїй ваговій категорії з пауерліфтингу на національному відборі, що завершився минулого тижня в Києві. До української команди військових ветеранів з інвалідністю мають відібрати 40 спортсменів з усієї країни, повідомляє Суспільне.

Головні змагання “Ігри Воїнів” відбудуться у вересні 2021 року у США. Результат, чи пройшов сумчанин до збірної України, мають оголосити 31 травня.

Зараз Ігор Лугина тимчасово не тренується в залі після отриманої на змаганнях травми. Підтримує свою форму, катаючись на візку. На змаганнях, говорить, показав себе у двох дисциплінах: стрільбі з луку та пауерліфтингу. Він нині – серед п’яти кандидатів.

Будуть дивитися судді, які будуть проводити цей відбір, і вирішувати, кого краще випустити: мене з вагою 44 кг, а жму я 60 кг, або обрати людину, яка важить 65 кг і він вижимав 120 кг”, – розповідає Ігор.

На відбіркових змаганнях до національної збірної Ігор пробував себе і у веслуванні на тренажері.

“Зиму не займався, прийшов до зали, до мене всі підходять: можна “сторіз” зняти для Інстаграму? Я розумію, що можливо, своїм прикладом покажу тим, хто сидить, можливо, в Інтернеті і для себе вирішить: а чому я вдома сиджу? Може теж піде в качалку займатись заради себе”.

За словами тренера Ігоря Андрія Дмітрієва, паралельно спортсмен тренувався і в стрільбі з луку і проводив силові тренування в залі.

У нас з ним завдання було за короткий проміжок часу підвести його тіло до максимальних навантажень саме в виконанні жиму штанги лежачи. По ньому одразу було видно, що людина мотивована дуже сильно, в очах я бачив цей вогонь, на скільки це було для нього важливо, наскільки він поставився уважно і відповідально до тренувань. Те, що людина після такої травми не закрилася в собі і знайшла сили прийти до зали, і реалізувати себе далі – це повага”, – вважає тренер.

У червні 2018 року Ігор Лугина брав участь в аналогічних всеукраїнських змаганнях “Сила нації”. Того ж року брав участь в марафонських забігах в Сумах, Полтаві, Чернігові. Пізніше встановив рекорд України, подолавши на візку дистанцію у 10 км.

Ігор пішов в АТО добровольцем. Починав службу у 91-му окремому полку оперативного забезпечення, згодом в інших військових підрозділах. У січні 2017-го у боях на Світлодарській дузі у нього поцілив снайпер, через що Ігор отримав інвалідність.

 

Поділитися в соцмережах: