У День єднання оголосили про старт першої експедиції Сумщини на Еверест

Це буде перша в історії України регіональна експедиція на найвищу вершину світу. Експедиція складатиметься з двох досвідчених альпіністів – сумчан.

Керівник групи – заслужений майстер спорту з альпінізму, «Сніговий барс» Володимир Рошко. Другим учасником експедиції є Олександр СУМЦОВ – досвідчений альпініст, вихованець клубу «Абалаковець».

Ідея виникла тоді, коли Володимир Рошко повернувся із підкорення «восьмитисячника – гори Манаслу.

«Ми запросили його до облдержадміністрації, де обговорювали проблеми й перспективи розвитку альпінізму на Сумщині. Тоді і почули про його мрію – зійти на Еверест. Ідея нам сподобалась. Єдиною перепоною на цьому шляху було фінансування експедиції. Тому ми підключилися й знайшли кошти, – говорить голова Сумської ОДА Дмитро Живицький. – Наголошую, що жодної копійки з бюджету на цю експедицію витрачено не буде. Залучаємо кошти спонсорів».

Сходження на Еверест стане одним із перших кроків до розвитку альпінізму на Сумщині, до привернення уваги до цього виду спорту.

Самі ж спортсмени розповіли, що їх експедиція триватиме майже два місяці. 7 квітня збираються летіти в Непал і 1 червня повернутися додому. Саме сходження на Еверест планується у період з 10 по 30 травня.

Володимир Рошко говорить, що у Непалі досить непоганий інтернет, тож він сподівається, що буде можливість показати глядачам увесь шлях до найвищої вершини світу.