У Сумах планують побудувати 33 тисячі км велодоріжок

Директор сумського КП “Архітектура. Будівництво. Контроль.” Володимир Никоненко повідомив у Фейсбуці, що вже розроблено ескізний проект велодоріжок в обласному центрі.

“Цей проект уособлює в собі програму “Два колеса”, автором якої є група велоактивістів на чолі з Сергей Малюк. Ця програма з боєм, правдами і неправдами, але проголосована за минулої каденції Сумської міської ради. Ця програма, яка б вона не була, і чи знайдуться критики, але мені особисто вона подобається, оскільки передбачає поєднання майже всіх основних районів міста з центром. Тобто у мешканців міста буде можливість доїхати на роботу, прогулянку, навчання на велосипеді”, – пише Никоненко.

За його словами, ширина велодоріжок буде мінімум 1,2-1,5 м, якщо в обидва боки – 2,4 м. Загальна довжина по місту – 33,051 км.

Основними побажаннями велосипедистів було те, щоб велодоріжки відокремили від проїжджої частини через відсутність етики у поведінці водіїв, постійні стоянки автомобілів у першій лінії. “Ми в основному намагалися це побажання задовольнити. Всього буде декілька ділянок (планується) де ,на жаль, доведеться водіям і велосипедистам враховувати присутність один одного”, – додав директор “А.Б.К.”.

Велопарковки, говорить він, планують розмістити у людних місцях, поряд із держустановами (за умови, якщо маршрут велодоріжок пролягає поряд). Біля торгових центрів та інших комерційних підприємств мерія сподівається на участь бізнесменів у їх встановленні.

Будівництво велодоріжок відбуватиметься у 6 черг. Вартість робіт оцінюється приблизно 18-20 млн. “Точна вартість буде відома після робочого проекту. Але вже зрозуміло, що будівництво буде виконуватись не за один рік, тому підтримка громади і депутатського корпусу в виділенні коштів є необхідною та вкрай важливою. Разом з тим дуже актуальним є питання залучення інвестицій під цей проект”, – додає Никоненко.

Цього року планується розробити робочі проекти окремо під кожну чергу, а у разі виділення додаткових коштів на перший етап, то вже перші роботи з будівництва.