У Сумах відкрили меморіальну дошку заслуженому тренеру СРСР

Сьогодні, 2 червня, відкрито меморіальну дошку заслуженому тренеру СРСР та України Василю Полякову, який виховав дворазового олімпійського чемпіона Володимира Голубничого. Його пам’ять увіковічнили на фасаді будинку, де проживав тренер – по вул. Олександра Олеся (вул. Радянська).

«Не уявляю своєї спортивної долі без свого тренера. Він не тільки вів мене сходинками майстерності, а й на всіх складних етапах мого життя підтримував, допомагав, завжди знаходив тепле слово. Мені, як і кожному спортсмену, не раз доводилося пізнавати гіркоту поразок, і якщо б не віра та оптимізм Василя Полякова, то напевно я б не зміг досягти свої найвищих успіхів», – згадує про свого тренера Володимир Голубничий.

Довідково: Василь Іполитович Поляков народився 10 січня 1910 року. Закінчив школу тренерів при Київському державному інституті фізичної культури (1951 р.). Заслужений тренер УРСР (1961 р.), заслужений тренер СРСР (1969 р.). Нагороджений орденом «Знак Пошани» (1970). У нього тренувалися такі відомі спортсмени як Валентин Нікітін, Анатолій Бондар, Олександр Вдовенко, Микола Шаховський, Іван Гапоченко, Володимир Яценко, Володимир Хоменко, Тетяна та Микола Кривохижі, Анатолій Лозовий та інші. Вони досягли успіхів як інженери, на тренерському поприщі (у різних видах спорту), у журналістиці, у художній творчості тощо. У 1995 році зі стадіонів зникла струнка фігура 85 річного тренера. 2 червня 1996 року, в день 60-річчя свого найкращого учня, обірвалося життя Василя Іполитовича.