Японський майстер провів семінар для сумських каратистів

Японський майстер Нубуюкі Нукіна 17 та 18 липня проводив майстеркласи у залі Сумської федерації карате “Вадо-кай”.

У семінарі взяли участь близько 70 спортсменів із Сум, Глухова, Полтави та Києва, пише Суспільне.

Про мету приїзду майстра розповів президент Української федерації карате “Вадо-кай” Вадим Коломієць.

“Нубуюкі Нукіна — наш куратор з техніки школи “Вадо-рю” в Україні. Тому 17 липня з’їхались з чотирьох міст України провідні майстри, інструктори для того, щоб пройти цей технічний семінар. Як для спортсмена, для мене, перш за все, це внутрішній настрій. Сенсей Нукіна мотивує і заряджає нас на хороші досягнення”, – говорить Вадим Коломієць.

Участь у семінарі, який Нукіна в Україні проводить вже вчетверте, взяли спортсмени віком від 6 до 60 років. Софія Степура займається карате п’ять років. Їй наразі — одинадцять. Каже, що від семінару очікувала приливу нових сил.

”Щоб у поєдинках бути зібранішою, вигравати”, – каже спортсменка.

Ще один учасник семінару – 51-річний Сергій Крікнін. Понад тридцять років він займається карате.

“Займаюся карате з двадцяти років. Хочу поліпшити свою техніку. Тому що таких людей в Європі — на пальцях перерахувати, таких майстрів, такого рівня. Передача досвіду майстром, який бачить цей стиль зсередини і спілкується з майстрами вищого рівня”,– говорить Сергій.

Сам майстер Нубуюкі Нукіна говорить, що у Сумах є спортсмени високого рівня.

“Протягом чотирьох років виріс технічний та фізичний рівень сумських спортсменів. І є блиск в очах у дітей. Я побував у п’яти країнах протягом цього літа і помітив, що немає такого живого інтересу у дітей у Західній Європі, який є у ваших дітей. Серед спортсменів, які тренуються у цьому залі, є люди, сильні духом”, – зазначив майстер.