Керівнику Сумської єпархії Української православної церкви (МП) повідомлено про підозру в розпалюванні міжрелігійної ворожнечі

За процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури керівнику Сумської єпархії Української Православної Церкви (МП) повідомлено про підозру в порушенні рівноправності громадян через їх релігійні переконання (ч. 1 ст. 161 КК України).

За даними слідства, священнослужитель у своїх проповідях публічно допускався висловлювань, які порушують релігійні права, ображають почуття віруючих Православної Церкви України.

Більш того, керівник єпархії у одній із соцмереж поширював матеріали, в яких негативно висловлювався на адресу представників Православної Церкви України.

Відповідно до висновків експертів, дії священнослужителя спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Слідчого управління Головного управління Нацполіції в Сумській області за матеріалами Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.