На Полтавщині та Сумщині викрадали нафту та газовий конденсат: підозрюють групу людей

За даними правоохоронців, до групи входило щонайменше четверо людей – організатор та троє його спільників. Інших причетних іще розшукують. Крадіжки вчиняли впродовж року за допомогою спеціального обладнання.

Аби залишатися непоміченими, підозрювані, ймовірно, вивчали час та маршрути руху охорони об’єктів. Нафту та газовий конденсат перевозили у спеціальних ємностях, які встановлювали у сільськогосподарські вантажівки та мікроавтобуси. Після обробки викраденого його продавали за зниженою ціною постійним покупцям як бензин або нафтовий продукт низької якості, йдеться у повідомленні. Такі дії могли спричинити аварію, пожежу, забруднення природи, загибель людей тощо.

Під час 41 обшуку за місцем проживання підозрюваних та у місцях зберігання викраденого поліцейські вилучили, зокрема, автомобілі, обладнання, схеми розташування свердловин, банківські картки тощо.

Людям оголосили про підозри за частиною п’ятою статті 185 Кримінального кодексу України – це таємне викрадення чужого майна, яке вчинене в умовах воєнного стану організованою групою. Санкція – до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Слідчі та оперативники Нацполіції проводять заходи для встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності можливих спільників підозрюваних.

Суспільне