На Сумщині директора медустанови судитимуть за придбання пального за завищеною ціною зі збитками в 1,4 млн. грн.

Сумською обласною прокуратурою затверджено та 16 жовтня 2023 року направлено до суду обвинувальний акт стосовно директора Комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради, а саме однієї медичної установи, неналежне виконання службових обов’язків якого спричинило збитки понад 1,4 млн грн (ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, 6 квітня 2021 року за результатами проведення процедури закупівлі продуктів нафтопереробки зазначена медична установа уклала договір з товариством з обмеженою відповідальністю, яке погодилось поставити бензин А-92 по ціні 22,50 грн за 1 літр та дизельне пальне – 23,50 грн за 1 літр. Однак 13 квітня 2021 року, всупереч чинному законодавству, сторонами укладено додаткові угоди, відповідно до яких ціни було збільшено на 2 грн за 1 літр, а вже 15 квітня цього ж року вартість палива було збільшено ще на 1 грн за 1 літр, відтак товариство поставило медичній установі бензин А-92 по ціні 25,50 грн за літр та дизельне пальне – 26,50 грн за літр.

Унаслідок вказаних протиправних дій директора медичної установи вартість поставленого пального безпідставно завищено на загальну суму 1 млн 417 тис. грн. На даний час обвинувачений вже звільнений із зазначеної посади.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено слідчими Слідчого управління поліції Головного управління Нацполіції в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.