Оборудки з квартирами померлих громадян на 1,2 млн грн – на Сумщині викрили нотаріуса та її спільника

За процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури викрито та 17 квітня 2023 року повідомлено про підозру нотаріусу та фізичній особі, які шляхом підроблення офіційних документів вчиняли оборудки з квартирами померлих громадян (ч. 3 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 та ч. 2 ст. 209 КК України).

За даними слідства, попередньо  вступивши у змову, підозрювані підшукували об’єкти нерухомості померлих власників, які не мали законних спадкоємців. Після того нотаріус та фізична особа підробляли офіційні документи про те, що власники нібито ще прижиттєво розпоряджались своєю нерухомістю. При цьому новими власниками квартир були особи, які не усвідомлювали правових наслідків таких оборудок. Більш того, для укладення договорів купівлі-продажу чи дарування квартир підозрювані використовували спеціальні бланки, що належали нотаріусу, яка у зв’язку зі смертю завершила свою діяльність ще у 2016 році.

Далі нотаріус видавала від імені нового власника житла довіреність на ім’я свого спільника, який на підставі підроблених договорів реєстрував у відповідних органах права власності на житло за підконтрольними особами та в подальшому продавав нерухомість добросовісним покупцям.

За такою схемою нотаріус та фізична особа заволоділи трьома квартирами, загалом збагатившись на майже 1,2 млн грн. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Досудове розслідування здійснюється співробітниками відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого Управління Головного управління Нацполіції в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.