Покинули хвору у критичному стані: На Сумщині судитимуть двох лікарів

Слідчі Сумського районного управління поліції під процесуальним керівництвом окружної прокуратури міста Суми завершили досудове розслідування та направили до суду обвинувальний акт стосовно лікаря-терапевта та лікаря-анестезіолога Сумської обласної клінічної лікарні, які відмовились госпіталізувати літню жінку у критичному стані.

За даними слідства, ввечері 19 квітня 2020 року бригада швидкої медичної допомоги доставила 78-річну жінку в Сумський медичний клінічний центр інфекційних хвороб з підозрою на пневмонію.

Пацієнтку оглянула лікар-інфекціоніст, яка також провела експрес-тест на «COVID-19». Лікар виключила інфекційне захворювання, після чого виписала направлення для подальшої госпіталізації хворої, оскільки рівень цукру в крові пацієнтки був критично високим.

Бригада швидкої допомоги доставила пацієнтку до обласної лікарні на вул. Ковпака, 18. Попри те, що тест на «COVID-19» у жінки був негативним, а її стан суттєво погіршився, лікар-терапевт не впустив медиків з хворою у приймальне відділення та в грубій формі повідомив, щоб везли її в інше відділення, оскільки експрес-тест може бути недостовірним.

Після чого бригада швидкої допомоги доставила пацієнтку до обласної лікарні на вул. Троїцька, 48. Незважаючи на те, що медики швидкої телефонували в це відділення і попереджали про критичний стан жінки, двері до приймального відділення були зачинені. Через 10 хвилин вийшов лікар-анестезіолог, який також відмовився госпіталізувати хвору, посилаючись на карантинні обмеження.

Медики швидкої викликали поліцію, після чого перемістили пацієнтку в приймальне відділення, де вже констатували її смерть, яка настала внаслідок ускладнень, зумовлених запальним процесом в нирках на фоні цукрового діабету.

Наразі слідчі вже закінчили досудове розслідування та направили обвинувальний акт до суду.

Читайте також:

  1. На Сумщині жінка втратила 34 тисячі гривень, намагаючись отримати благодійну допомогу

  2. Сумчан з кардіологічними проблемами запрошують на консультацію лікарів з Інституту серця МОЗ України

  3. Чотири громади Сумщини отримали реабілітаційне обладнання

  4. На Сумщині водійку, через яку загинули троє людей, засудили до 7 років позбавлення волі

  5. Військові ветеринари з Хмельниччини надали допомогу службовим собакам кінологічного центру Сумщини

  6. У Тростянецькій лікарні з’явилося нове обладнання для проведення рентгену зубів

  7. Донор із Сум врятував життя двом людям: в Інституті серця провели одразу дві трансплантації

  8. Під час блекауту сумські хірурги успішно прооперували трьох маленьких пацієнтів

  9. Жительці Люджі, яка була “за путіна і за росію”, вручили підозру

  10. На Сумщині СБУ затримала ще двох зрадників України, завербованих рф