СБУ ліквідувала мережу “чорних обмінників”, які дозволяли анонімний обіг грошей між рф та Україною

Кіберфахівці Служби безпеки спільно з БЕБ заблокували масштабний канал обігу коштів між рф та Україною, який функціонував з допомогою криптовалютних технологій і заборонених російських платіжних систем.
У 4 регіонах припинено діяльність мережі підпільних конвертаційних центрів, через кожен з яких щомісяця «проходило» понад один мільйон доларів США.
Ділки користувалися підсанкційними російськими системами переказів Юmoney, Webmoney та криптовалютою.
Вони надавали послуги виводу з території рф російського рубля через його конвертування в криптовалюту та обготівковування в гривню.
Основними клієнтами зловмисників були хакери та представники комерційних структур, які проводили тіньові товаро-обмінні та фінансові операції з країною-агресором.
Обготівковування криптовалюти здійснювали у підпільних конвертцентрах, які діяли як пункти обміну валют у Києві, Харкові, Рівному та Сумах.
Під час обшуків за адресами проживання і роботи фігурантів виявлено:
▪ майже 60 млн у гривневому еквіваленті;
▪ обладнання, яке ділки використовували у незаконній діяльності.
Наразі одному із учасників оборудки повідомлено про підозру за ст. 200 Кримінального кодексу України (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення).
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення до відповідальності інших учасників незаконної діяльності.
Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.