Селищного голову з Охтирщини відсторонили від посади через підозру в хабарництві

21 лютого ухвалою Зарічного районного суду Сум відсторонено від посади селищного голову однієї з селищних рад Охтирського району. Його підозрюють в одержанні хабаря.

Про це повідомила прессекретарка Зарічного суду Ірина Ханюкова-Липова.

Відсторонили від займаної посади чоловіка до 5 квітня 2024 року.

10 лютого чоловіку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 5 квітня 2024 року. Визначений розмір застави — 211 тис. 960 грн. За даними Суспільного, мова про голову Кириківської селищної ради Павла Гученка.

Про підозру чоловіку повідомили 9 лютого.

Підозрюваного у отриманні хабаря селищного голову на Сумщині відсторонили від посади
За даними слідства, службовець у змові з посадовцем Сумської районної філії ДП “Центр Державного земельного кадастру” повідомили директору ТОВ про необхідність сплатити 5 тис. доларів США за передачу в приватну власність для промислового користування земельної ділянки орієнтовною площею 1,0 га, розташованої на території Охтирського району.

Землевпорядник отримав аванс у розмірі 2 тис. 500 доларів США минулого року. Решту мав отримати після підписання договору купівлі-продажу.

8 лютого 2024 року селищний голова отримав від директора ТОВ обумовлену суму в розмірі 2 тис. 500 доларів США, після чого його затримали правоохоронці в порядку ст. 208 КПК України.

Стосовно посадовця Сумської районної філії ДП “Центр Державного земельного кадастру” також погоджено повідомлення про підозру за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

suspilne.media