У Сумах про підозру повідомили в.о. головного бухгалтера коледжу за протиправне нарахування та виплату зарплати і премій

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Окружної прокуратури міста Суми 3 квітня 2023 року повідомлено про підозру виконувачці обов’язків головного бухгалтера одного з сумських коледжів, зловживання службовим становищем якої призвело до протиправного нарахування і виплату собі та працівникам заробітної плати та премій (ч. 2 ст. 364 КК України).
За даними слідства, керівниця закладу фахової передвищої освіти 25 лютого 2022 року видала наказ про призупинення освітнього процесу та режиму праці в умовах воєнного стану. При цьому в березні та квітні 2022 року в. о. головного бухгалтера за вказівкою керівниці закладу нарахувала собі та 11 працівникам коледжу, в тому числі й директорці, виплати, які не передбачені чинним законодавством.
Згідно з висновком судового експерта, сума неправомірно нарахованих та виплачених грошових коштів внаслідок протиправних дій директорки коледжу складає 368 тис. 194 грн.
Нагадуємо, що 9 березня 2023 року повідомлено про підозру директорці цього коледжу за фактом зловживання службовим становищем, що призвело до протиправного нарахування і виплату собі та працівникам заробітної плати та премій (ч. 2 ст. 364 КК України). На даний час її відсторонено від посади.
Досудове розслідування здійснюється слідчими Сумського районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.