Шахраї ошукали двох мешканців Сумщини на 127 тисяч гривень

Через власну необережність і довірливість постраждали від невідомих аферистів двоє мешканців Сумського та Шосткинського районів.

До поліції звернулася 61-річна жителька села Будилка, що на Лебединщині, і повідомила, що потрапила на гачок до шахраїв. Як виявилося, заявниця у одній із соціальних мереж знайшла оголошення про матеріальну допомогу від міжнародної організації. В надії отримати грошову допомогу у кілька тисяч гривень жінка ввела логін та пароль до свого особистого кабінету клієнта банку, після чого з двох її карток було списано гроші на загальну суму 80 000 гривень.

У Шосткинському районі вчора вдень жінка розмістила інформацію на платформі онлайн-оголошень про продаж автозапчастин. Буквально вже за хвилину їй у месенджер написав невідомий чоловік, який зацікавився оголошенням. У ході бесіди, потенційний покупець попрохав сформувати йому посилку, після чого, в ході переписки надіслав повідомлення, в якому містилось посилання, де заявниця залишила номер своєї банківської карти, дату її випуску, CVV код та підтвердила реєстрацію картки на сайті, що «скинув» невідомий. Вже за кілька хвилин, з двох банківських карток заявниці, були списані гроші у сумі 47 000 гривень.

Аби убезпечити себе від шахрайства та розпізнати, що вас хочуть одурити, слід завжди пам’ятати, що головною умовою фінансової безпеки є нерозголошення жодних конфіденційних даних: пін-кодів карт, паролів доступу до рахунку або послуг банку, СVV код картки, термін її дії, номера паспорта, ІПН, SMS з паролями і кодами доступу до послуг банку. Це конфіденційна інформація, і передача її третім особам категорично заборонена.

Ніколи не слід розголошувати стороннім особам тексти SMS з паролями і кодами доступу до послуг банку.

Жодним чином не потрібно нікому повідомляти та надсилати власну конфіденційну інформацію.
У випадках купівлі товарів через мережу Інтернет не слід перераховувати грошові кошти наперед.

Не переходьте за сумнівними посиланнями, що надходять на електронну пошту, у вигляді СМС повідомлень чи в месенджерах.

У разі, якщо все ж стали жертвою шахрайства, не гайте часу, телефонуйте до поліції за номером 102.