Шосткинця обвинувачують у державній зраді – йому загрожує довічне ув’язнення

На лаві підсудних опинився житель Шостки. Він через Телеграм встановив зв’язок з військовими країни-агресора і передавав інформацію про розташування і переміщення українських військ та розташування адмінбудівель на території Шосткинської громади. Потрапили до рук ворога і координати будівлі Шосткинського суду, де проходило засідання.

Чи визнав обвинувачений свою вину і яке покарання на нього чекає?

Шосткинця звинувачують у державній зраді в умовах воєнного стану. Через мобільний додаток підозрюваний тримав зв’язок з військовими рф, користуючись спеціальним додатком, повідомляв ворогу інформацію про розташування військових та будівель, зокрема військкомату, суду та відділу поліції у Шостці. За це він отримував гроші на банківську картку.

До суду надійшов обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості, який дозволяє у разу його ухвали застосувати до підсудного покарання менше, ніж передбачено відповідною статтею кримінального кодексу України.

Прокурор озвучив обвинувальний акт:

“Став на шлях вчинення особливо тяжкого злочину проти основ національної безпеки, державної зради, у формі переходу на бік ворога та наданні допомоги іноземній державі та її представникам у проведенні підривної діяльності вчиненої в умовах воєнного стану”.

Прокурор наголосив, що чоловік добровільно погодився на співпрацю з ворогом і розумів протиправність своїх дій. Він також залучив до цих дій свого близького товариша з метою організації більш ефективного збору розвідувальної інформації.

Так за залучення до злочинної діяльності іншої особи він отримав грошову винагороду від російських кураторів у розмірі 1519 гривень.

В іншому випадку за надання інформації обвинувачений отримав 2054 гривні грошової винагороди.

Свою злочинну діяльність він зі знайомим проводили з 30 травня і до моменту затримання 29 липня.

shostkanews.city