Як не стати жертвою шахраїв: рекомендації поліції

Сьогодні злочини, пов’язані з шахрайствами в мережі Інтернет надзвичайно розповсюджені, бо практично кожна людина, маючи в своєму користуванні сучасний смартфон, має й можливість здійснювати будь-які операції з купівлі продажу товарів через сайти, керувати рухом коштів на своїх банківських рахунках, оплачувати послуги, тощо. Цими благами сучасної цивілізації успішно користуються й шахраї та вигадають різні способи видурювання грошей, повідомляють у Нацполіції.
Так, вчора до відділення поліції № 1 (м. Кролевець) звернувся 43-річний громадянин, та повідомив, що йому в месенджері «Вайбер» прийшло повідомлення нібито про матеріальну допомогу від держави. Перейшовши за посиланням, чоловік ввів пін-код власної банківської картки та пароль від додатку. Після чого з його банківської картки були списані кошти в сумі 7500 грн.
За заявою про злочин у поліції відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Розпочалися слідчі дії.
Тож як діяти людині, аби не стати жертвою Інтернет шахрайства?
Жодним чином не потрібно нікому повідомляти та надсилати власну конфіденційну інформацію.
У випадках купівлі товарів не перераховувати наперед грошові кошти.
Не переходити за сумнівними посиланнями, що надходять на електронну пошту, у вигляді СМС повідомлень чи в месенджерах.
Безпосередньо у мережі Інтернет не потрібно переходити за сумнівними посиланнями, адже у такий спосіб можна втратити особисті дані, власні грошові кошти, та й просто «підхопити» банальний вірус, що приведе до порушення роботи пристроїв, якими користуються громадяни чи інших негативних наслідків.
У разі, якщо все ж стали жертвою шахрайства, не гайте часу, телефонуйте до поліції за номером 102.