52 тисячі та 36 тисяч гривень: на такі суми одурили шахраї двох мешканців Сумщини

Поліція Сумщини розшукує шахраїв, які викрали з чужих банківських карток десятки тисяч гривень.
Шахрай, назвавшись по телефону банківським працівником, хитрощами дізнався конфіденційну інформацію та викрав у довірливого жителя Роменського району велику суму грошей.
З заявою про злочин до Роменського відділу поліції звернувся 59-річний житель села Андріяшівка Роменського району та повідомив, що став жертвою шахрайства. Як з’ясувалося, йому зателефонував невідомий чоловік та представившись працівником банку, заявив, що в результаті системного збою виникли проблеми з його банківським картковим рахунком. Тож аби в подальшому уникнути проблем і зберегти на рахунку гроші, зловмисник попросив власника картки повідомити йому по телефону реквізити картки. Введений в оману чоловік виконав прохання афериста, надав йому конфіденційну інформацію, а згодом з’ясував, що з його картки зникло майже 52 000 гривень.
У Сумах 65-річний житель обласного центру втратив зі своєї банківської картки 36 000 гривень після того, як допомогою месенджеру Telegram під приводом отримання матеріальної допомоги він перейшов за посиланням та ввів там реквізити своєї банківської картки. Зрозумівши, що став жертвою шахрая, чоловік викликав поліцію.
Правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочали розшук злочинців.

Поліцейські знову застерігають громадян від вчинення ними необдуманих кроків при спілкуванні з незнайомими людьми.

Пам’ятайте, справжній банківський працівник ніколи не буде випитувати у вас конфіденційну інформацію про різні коди та рахунки. Якщо ваш співрозмовник у телефонному спілкуванні з вами раптом починає перейматися долею ваших грошей на ваших же банківських рахунках, – знайте, ви говорите з шахраєм.

Тож необхідно опанувати себе, відразу ж покласти трубку, якщо розмова відбувається по телефону, та повідомити до поліції. Завжди пам’ятайте: Ваша безпека у ваших руках.