Аваков подарував вишиванку сину керівника Конотопської поліції

Сьогодні, 12 травня, під час урочистостей з нагоди прийняття присяги патрульними сумської поліції, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков подарував одному з полісменів вишиванку, як знак вдячності за мужність.

Поліцейським, який отримав відзнаку від міністра, виявився представник поліцейської династії – молодший лейтенант Андрій Чміль, син в.о. начальника міськвідділу НПУ Конотопа, учасника бойових дій, кавалера ордена «Данила Галицького», командира зведеного загону УМВС Сумської області в зоні АТО Сергія Чміля.

Сім’я Чмілів родом з Макіївки Донецької області. З 1999 року Сергій Чміль служить на Сумщині, а його син Андрій після армії повернувся на малу батьківщину в Макіївку і пішов служити в міліцію. Пройшов шлях від патрульного до оперативника карного розшуку. Останнє місце служби в міліції – оперуповноважений відділу по боротьбі з економічною злочинністю Макіївського міськуправління. Коли терористи ДНР проголосили себе псевдореспублікой, перед донецькими міліціонерами став вибір: служити «новій владі» або залишитися вірним присязі народу України. Андрій відповів чіткою відмовою. За цей вчинок йому пред’явили звинувачення в шпигунстві, мотивуючи тим, що його батько – офіцер української міліції і бере участь в бойових діях. Андрій Чміль був заарештований терористами «ДНР» і провів 5 місяців у полоні. Щоб зломити волю Андрія, йому імітували «розстріл» – одягали на голову мішок, виводили у двір і стріляли вище голови. Після тривалих переговорів і залучення правозахисних організацій, вдалося домогтися звільнення Андрія. Опинившись на волі, Андрій Чміль виїхав до Сум, подав документи в патрульну поліцію, пройшов відбір і сьогодні почав службу в рядах патрульної поліції.

Джерело: glavnoe.ua