Через психічне захворювання суд звільнив з під варти сумчанина, який влаштував різанину в ресторані

7

Апеляційний суд скасував ухвалу слідчого судді Ковпаківського районного суду, якою чоловіку було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Про це повідомляє прес-служба суду.

30-річний сумчанин, починаючи з 2010 року, перебуває на обліку в психіатричній лікарні. Відповідні підтверджуючі документи були надані суду стороною захисту.

У судовому засіданні адвокат підозрюваного зазначала, що органу досудового розслідування ще на етапі затримання її підзахисного було відомо про наявність у нього психічного захворювання. Про це свідчить той факт, що на місце події правоохоронцями була викликана психіатрична бригада швидкої допомоги. Захисник просила скасувати ухвалу слідчого судді Ковпаківського районного суду та застосувати до підозрюваного м’якший запобіжний захід, оскільки перебування в СІЗО, з огляду на наявність у нього психічних розладів, лише погіршить його стан.

Натомість сторона обвинувачення просила залишити без змін рішення суду першої інстанції. Мотивувала свою позицію тим, що чоловік до вчинення злочину ретельно готувався. Для цього навіть змінив свою зовнішність. Крім того, існують ризики, що він незаконно впливатиме на потерпілого та свідків, а також переховуватиметься від органів досудового розслідування та суду.

“Розглянувши матеріали кримінального провадження, колегія суддів скасувала ухвалу суду першої інстанції, оскільки чинним кримінальним-процесуальним кодексом заборонено застосувати до психічнохворих осіб будь-які запобіжні заходи, передбачені Главою 18 Кримінального процесуального кодексу, в тому числі тримання під вартою”, – йдеться в повыдомленны суду.

Діючим процесуальним законом передбачений особливий порядок кримінального провадження відносно таких осіб, зокрема до них застосовуються заходи примусового медичного характеру.

Нагадаємо, 2 листопада чоловік, наклеївши собі бороду, вуса та прихопивши ніж, пішов зранку в ресторан «Фонконі» «вирішувати» дворічний конфлікт. З його слів, керівництво ресторану не бажало облаштувати водовідвід, через який всі дощові води розмивають фундамент його будинку. Цього разу чоловік вирішив довго не розмовляти, він відразу схопив ніж та наніс поранення співробітнику та охоронцю закладу.

Йому повідомлено про підозру у вчиненні хуліганства із застосуванням холодної зброї, спеціально пристосованої або заздалегідь заготовленої для нанесення тілесних ушкоджень. 6 листопада чоловіка взяли під варту на місяць без права внесення застави.