Директора роменського КП притягнули до відповідальності за захоплення та забруднення земель

Прокуратура повідомила про підозру директорові комунального підприємства Роменської міськради про підозру в захопленні та забрудненні особливо цінної земельної ділянки.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки, вчиненому щодо земельної ділянки особливо цінних земель) та ч. 1 ст. 239 (забруднення земель відходами, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для довкілля) КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на підставі рішення сесії Роменської міської ради комунальне підприємство, керівником якого є зазначена особа, до серпня 2017 року здійснювало вивезення, розміщення та захоронення твердих побутових відходів з міста Ромни на звалище, що розташоване на землях Пустовійтівської сільської ради Роменського району. При цьому в 2013 році головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Сумської області винесено заборону експлуатації зазначеного полігону.

Незважаючи на це рішення, підприємство продовжило вивезення відходів як на закрите звалище, так і на самовільно зайняту поруч з полігоном земельну ділянку загальною площею понад 14 га, яка є геологічним заказником місцевого значення «Гора Золотуха» та відноситься до категорії природно-заповідного фонду, внаслідок чого відбулось забруднення земель та створило небезпеку для довкілля.

Досудове слідство триває, за клопотанням прокуратури на самовільно зайняту земельну ділянку накладено арешт.