Ґвалтування 15-річної дівчини на Сумщині: прокуратура дасть правову оцінку бездіяльності службових осіб

У рамках кримінального провадження перевіряються дії службових осіб, які вчасно не виявили складні обставини, в яких перебувала дитина Як вже повідомлялось раніше, 5 березня 2021 року оголошено про підозру в систематичному ґвалтуванні 15-річної дівчини двох чоловіків – її 40-річного батька та 43-річного дядька (ч. 4 та ч. 6 ст. 152 КК України). На даний час особи перебувають під вартою. Досудове розслідування триває.
Відповідно до чинного законодавства, сільські, селищні, міські голови, а також старости сіл і селищ несуть персональну відповідальність за забезпечення виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, випадків жорстокого поводження з ними, виникнення безпосередньої загрози життю або здоров’ю дитини, надання таким дітям допомоги в межах повноважень і своєчасне інформування про них відповідних суб’єктів. Попри те, що дитина має інвалідність, тривалий час проживала без матері з батьком, який офіційно не був працевлаштований, дівчинка не стояла на обліку як така, що перебуває у складних життєвих обставинах.
Відтак, щоб перевірити дії службових осіб органу місцевого самоврядування та органів державної влади, які відповідальні на території даного району, ювенальними прокурорами розпочато кримінальне провадження за фактом невиконання або неналежного виконання ними своїх службових обов’язків. Відомості до ЄРДР внесено 14 квітня 2021 року за ч. 2 ст. 367 КК України. За результатом слідства діям відповідних осіб буде надано правову оцінку, повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

Поділитися в соцмережах: