Кіберполіція затримала сумського продавця ком’ютерних вірусів

ІТ-спеціаліст із Суми заробляв на збуті шкідливого програмного забезпечення. Про це повідомляє прес-служба Кіберполіції України.

Працівники Слобожанського управління кіберполіції спільно зі слідчим підрозділом ГУНП у Сумській області та за процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області, виявили продавця шкідливих програм – вірусів, які відстежували, копіювали та пересилали інформацію на віддалені сервери.

Встановлено, що мешканець м. Суми маючи технічну освіту та досвід роботи у ІТ-сфері вирішив отримувати додатковий прибуток за рахунок збуту шкідливих програм. Так, в рамках досудового розслідування встановлено три факти збуту такого програмного забезпечення за грошову винагороду 200-300 грн.

У ході проведення санкціонованого обшуку вилучено 10 одиниць комп’ютерної техніки та грошові кошти, що були отримані за вчинення протиправної діяльності. Зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України.