На 2 роки позбавлять волі 24-річну шахрайку, що видурювала гроші у пенсіонерів

Конотопською місцевою прокуратурою підтримано державне обвинувачення стосовно 24-річної дівчини, яка за відомою схемою ошукувала пенсіонерів.

У ході слідства встановлено та доведено в суді, що обвинувачена разом зі своїм спільником розробили схему незаконного збагачення. Чоловік телефонував літнім особам та, видаючи себе за працівника поліції, повідомляв про те, що їхні родичі вчинили кримінальне правопорушення і за непритягнення до кримінальної відповідальності потрібно передати певну суму.

Коли налякані родичі погоджувались віддати всі заощадження, то через деякий час до них приходила дівчина і забирала гроші. Частину суми вона залишала собі, решту перераховувала на картку своєму спільнику.

«Злочинний дует діяв у м. Конотоп та Конотопському районі два місяці. За цей час зловмисники ошукали шість осіб. Потерпілим від 72 до 86 років. За «порятунок» родичів старенькі віддавали від 3 тис грн до 30 тис грн. Зі слів однієї потерпілої, за звільнення онука від кримінальної відповідальності вона віддала кошти, які збирала на власне поховання», – розповідає прокурор Конотопської місцевої прокуратури Юлія Волосюк.

Затримати зловмисницю вдалось під час чергової спроби забрати у пенсіонерки 22 тис грн, які дівчина обіцяла передати на лікування людини, яку нібито збив онук. Вона визнала свою вину і пояснила, що ошукувала пенсіонерів, оскільки має на утриманні двох малолітніх дітей. Збитки потерпілим не відшкодувала. Обвинувачену визнано винною за ч. 2 ст. 190 (шахрайство, вчинене повторно) КК України та засуджено до двох років позбавлення волі.

Як з’ясувалось, спільник засудженої телефонував пенсіонерам з місць позбавлення волі, відбуває покарання він на непідконтрольній Україні території.

Джерело: cripo.com.ua

Читайте також: