На кордоні з Сумщиною зав’язалася перестрілка між бойовиками та російськими прикордонниками

4

Кавказькі бойовики, які вбили російського прикордонника на території неподалік від українського кордону – селищі Тьоткіне, Курської області – рухалися у бік України.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на речника Держприкордонслужби Олега Слободяна.

Він прокоментував інформацію російських ЗМІ про бій на російському кордоні, який спричинили бойовики, які нібито рухались з території України.

“Інформація про те, що ця група рухалась з України, не відповідає дійсності. Це черговий російський фейк”, – зазначив Слободян.

Він наголосив, що в разі порушень державного кордону, сторона негайно повідомляє іншу сторону, щоб встановити факт порушення, закріпити це у відповідних протоколах. Саме так мала вчинити Росія, пояснив він.

“У даному випадку, жодної інформації від Росії з приводу порушення державного кордону не надходило”, – наголосив він.

3

“Перевірка лінії кордону не підтвердила факти порушень кордону”, – також підкреслив Слободян.

При цьому він зазначив, що за оперативною інформацією, інцидент, коли бойовики здійснили напад на російських прикордонників, в результаті якого загинув один зі службовців, дійсно мав місце.

“За нашою інформацією, це була група громадян Росії кавказької чи чеченської національності, які перебували у федеральному всеросійському розшуку, і рухались у бік кордону з Україною, а не з України”, – зазначив Слободян.

Як відомо, раніше у неділю російська держагенція ТАСС повідомила, що в районі селища Тьоткіне Курської області група прикордонників проводила операцію “Нелегал”, в ході якої перевіряла сарай. Всередині ховалися озброєні люди, які застрелили на місці прикордонника-кінолога, після чого зав’язався бій, в ході якого були убиті троє нападників.

ЗМІ стверджували, що ці “бойовики” нібито перетнули кордон з боку України і що вони нібито повертались через територію України  в одну з російських північнокавказьких республік з Сирії.