На Липоводолинщині полтавські підприємці незаконно добували газовий конденсат

Незаконний видобуток газового коденсату на території Липоводолинського району організували керівники одного з підприємств Полтавщини. Працівники поліції викрили місце незаконного видобутку та зафіксували факт завантаження вавтомобілі газового конденсату.

PM707image002

Правоохоронці Липоводолинського району отримали оперативну інформацію про те, що в полі неподалік від с. Русанівки налагоджено незаконний видобуток газового конденсату. Під час перевірки вони зафіксували факт завантаження конденсатом двох вантажних автомобілів, що належать одному з приватних підприємств Києва та цистерн на щепленні з трактором Т-150 місцевого сільгоспвиробника.

PM494image003

На момент виявлення у одній з фур знаходилось вже перевантаженої речовини близько 4 м3 . Аби приховати протиправні дії, тракторист намагався переконати поліцейських в тому, що в цистернах знаходиться звичайна вода і навіть надав документи із відповідним записом.

PM891image005

«Наразі працівники поліції вилучили автотехніку і відібрали зразки речовини, яка в подальшому буде направлена на експертизу, на наше прохання до власників міні-виробництва надати документи, які б підтверджували законність їх промислу, останні категорично відмовились»- прокоментував.в.о. начальника Липоводолинського відділення поліції Андрій Перелазний.

Попередньо в поліції розпочаті одразу два кримінальні провадження: за ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України «Порушення встановлених правил використання надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля» та за ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України «Підроблення офіційного документа».

Покаранням за заняття протиправною діяльністю може стати сплата чималого штрафу, обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років. У рамках кримінальних проваджень до перевірки залучені і працівники управління захисту економіки області, повідомляє сектор комунікації ГУ НП у Сумській області.