На початку російського вторгнення вилучав дизпаливо – судитимуть голову райдержадміністрації на Сумщині

Сумською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно голови однієї з районних військових адміністрацій області, дії якого призвели до заподіяння майнової шкоди інтересам приватних компаній (ч. 2 ст. 367 КК України).

За установленими у ході розслідування даними, посадовець, неналежно виконуючи свої службові обов’язки та не будучи представником військового командування, якому дозволено приймати рішення про примусове вилучення майна у період дії воєнного стану, на початку вторгнення військ рф вилучив належне українським компаніям дизпаливо та скраплений газ, що знаходилися у вагонах на залізничних станціях одного з районів області. Згідно висновків проведених у ході розслідування експертиз, сума збитків від вказаних дій сягнула понад 29 млн. 608 тис. грн.

Досудове розслідування проведено слідчими четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Сумах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтава, під процесуальним керівництвом прокуратури.

Теруправління ДБР у Полтаві повідомляє подробиці слідства.

– Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно очільника Шосткинської районної військової адміністрації. Користуючись воєнним станом він, під виглядом націоналізації, незаконно вилучив майно українських підприємств.

Встановлено, що у ніч перед широкомасштабною агресією РФ проти України на територію нашої країни прибуло понад 40 російських залізничних вагонів, які перевозили продукцію українських компаній. Голова районної військової адміністрації вирішив вилучити це майно.

У результаті було вилучено не лише російські вагони, але й те, що було в них: дизпаливо та скраплений газ. Надалі вагони з продукцією перегнали в інше місце та спустошили.

Рішенням суду понад 40 російських вагонів було передано в управління до АРМА, – йдеться у повідомленні ДБР.