На Серединобудщині 80-річна бабуся доглядала посіви коноплі

За останню добу працівники поліції викрили 7 фактів порушення жителями Сумщини законодавства у сфері обігу наркотичних засобів.

Так, оперативні співробітники Ямпільського відділення поліції спільно здільничними затримали «власника» плантації коноплі, яку він ретельно вирощував у лісосмузі на околиці міста Дружба. Господарем нарковмісної«городини» виявився 50-річний місцевий житель, котрий неодноразово вже відбував покарання за аналогічні злочини. Працівники поліції нарахували на його ділянці 18 дбайливо доглянутих рослин коноплі, які, за словами зловмисника, він вирощував для власного вжитку.

У цей же час поліція Середина-Буди на присадибній ділянці 80-річної місцевої жительки виявила незаконний посів 20 рослин коноплі з ознаками культивації та поливу. Тепер літній жінці доведеться пояснювати правоохоронцям, звідки на її городі виросли ці рослини, хто і з якою метою їх так дбайливо доглядав.

Пошуком відповідей на ці ж питання тепер переймається і 40-річний житель Сум, в якого у ході оперативно-розшукових заходів поліція виявила 12 рослин коноплі на його присадибній ділянці.

Усі виявлені незаконно посіяні рослини коноплі працівники поліції вилучили та направили на дослідження до експертно-криміналістичного центру. А у відношенні власників незаконних насаджень відкриті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель». Така «агрономія» може завершитися для громадян кримінальною відповідальністю.

PM271image001

Більш суворі наслідки у взаєминах із законом чекають двох жителів Білопілля. Так, правоохоронцями викрито приміщення для незаконного вживання наркотичних речовин у місті Ворожба, власником якого є 37-річний місцевий житель. Чоловік надавав «прихисток» 29-річному наркозалежному приятелю, який постійно вживав там наркотики. Відомості про подію внесенідо Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 317 Кримінального кодексу України «Організація або утримання місць для незаконного вживання наркотичних засобів».

Не обійшли своєю увагою правоохоронці Білопілля і 18-річного учня одного з навчальних закладів міста, який уже неодноразово потрапляв у поле зору полісменів. Тож, навідавшись до його кімнати у гуртожитку, інспектор поліції виявила 15 грам коноплі та пристрій для її вживання. Парубок визнав, що зберігав коноплю для власного вжитку. Речовина та пристрій вилучені для експертного дослідження. А у відношенні юнака поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України «Незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту».

Аналогічна знахідка загальною вагою 6 грамів очікувала полісменів під час санкціонованого обшуку в оселі 25-річного жителя Путивльського району. Молодика очікує відповідальність у відповідності ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України.

Подібний протизаконний потяг до наркотиків виявили й співробітники поліції Глухівщини. При поміщенні до ізолятора тимчасового тримання Глухівського відділу поліції у затриманого 32-річного місцевого жителя було вилучено 8 грамів марихуани, яку він розраховував спожити вже будучи взятим під варту. Тож, до раніше порушеного кримінального провадження за вчинений злочин, затриманий громадянин додалось й кримінальне провадження за ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України, передає Сектор комунікації ГУПН в Сумській області.

PM551image005