На Сумщині ДФС викрила факти завдання мільйонних збитків бюджету групою підприємств

Оперативники ДФС спільно з прокуратурою виявили протизаконну діяльність групи підприємств. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Сумській області

Злочинна схема полягала у незаконному придбанні нелегальних лісоматеріалів на території Сумської, Житомирської, Чернігівської та Харківської областей, їх легалізації шляхом використання підроблених документів про походження та подальшої реалізації пиломатеріалів на експорт за заниженими цінами.

Грошові кошти від незаконної діяльності поверталась організатору схеми на карткові рахунки, обготівковувались і знову використовувались для закупівлі нелегальної деревини.

Загальний обсяг операцій, проведених через підприємства, які входили до «центру мінімізації митних платежів» (далі – ЦММП), протягом 2016-2017 років склав близько 70 млн. гривень. Сума завданих бюджету збитків – понад 10 млн. гривень.

За даними фактами прокуратурою Сумської області відкрито кримінальне провадження за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, службове підроблення та використання завідомо підроблених документів.

Оперативними працівниками та слідчими ГУ ДФС у Сумській області проведено обшуки підприємств, які входили до складу ЦММП та їх посадових осіб. У результаті обшуків вилучено матеріальні цінності та докази незаконної діяльності, а саме: пиломатеріали (дошка дубу, сосни, ясеня) загальною кількістю 97 м 3 , деревообробне обладнання, близько 80 тис. грн готівкових коштів, банківські картки, носії інформації, чорнова документація та печатки суб’єктів підприємництва. Загальна вартість вилучених матеріальних цінностей та готівки становить близько 4,9 млн. гривень.

IWNQ3029

BOTQ6985

IMG_3029

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.