На Сумщині двоє екологів погоріли на хабарі

1

Двом працівникам екологічної інспекції прокурату повідомила про підозру у вимаганні та отриманні хабара. Про це повідомляє прес-служба Сумської обласної прокуратури.

Повідомляється, що інспектор та керівник одного із відділів Державної екологічної інспекції у Сумській області, попередньо домовившись, вирішили отримати неправомірну вигоду від директора приватного підприємства за надання дозволу на зрубування дерев біля орендованого ставу у Білопільському районі.

Реалізуючи задумане, підприємцю поставлено вимогу надати за таку послугу кошти на загальну суму 10 тисяч гривень, які в подальшому (22.06.2017 та 02.08.2017) отримано на території міста Суми в автомобілі державного службовця. Там же в автомобілі підписувались акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, із проставленням  дат, які передували зустрічам.

Більш того, екологічний інспектор вирішив підзаробити і на мешканцеві Білопільського району, впійманому на незаконному вилові риби.

Погрожуючи притягненням до адміністративної відповідальності та конфіскацією снастей, інспектор почав вимагати від горе-рибалки 2500 гривень за непритягнення до відповідальності. Після влаштованого торгу, службовець нібито врахував скрутне матеріальне становище чоловіка і погодився на зменшення розміру неправомірної вигоди до 2250 грн.

За домовленістю, вказану суму передано 2 серпня рейсовим автобусом «Білопілля-Суми», а правоохоронцями вилучено того ж дня під час огляду автомобіля службовця.

Наразі досудове розслідування триває. Посадовцям загрожує до 10 років позбавлення волі.